İstanbul’un En İyi Hayvanat Bahçeleri ve Akvaryumlar

Hayvanat bahçeleri ailecek vakit geçirmek isteyenler için unutulmaz anlar ve tecrübeler yaşayabilecekleri fırsatlardır. Mega kent İstanbul’daki en güzel akvaryum ve hayvanat bahçelerini yazımızın devamında bulabilirsiniz. Bu yazımızda sizler için gezilecek en güzel 5 lokasyonu listeledik.

1) İstanbul Akvaryum

İlk sıramızda İstanbul Akvaryum var. Öğrenci akbiliniz varsa 40 TL olan ücretten faydalanabileceğiniz akvaryum, çocuklar için ayrı yetişkinler için apayrı güzellikte bir adres. Özellikle 2018 sömestr tatilinde penguenlerin gelmesi ile adından söz ettiren İstanbul Akvaryum listemizda ilk sırayı kesinlikle hak ediyor. İstabul Akvaryum’un adresi; “Şenlikköy Mahallesi, Yeşilköy Halkalı Cad. No:93, 34153 Florya/Bakırköy/İstanbul” olan İstanbul Akvaryum yüzlerce farklı deniz canlısı türünü bünyesinde barındırmaktadır.

2) İstanbul Sea Life Akvaryum

İkinci sırada bir diğer popüler akvaryum olan İstanbul Sea Life Akvaryum’u öneriyoruz. Her akvaryumun yanında bilgilendirici elektronik panolar bu adrese artı özellik katıyor. Gezi sırasında çekilen resimlerinizi çıkışta alabilirsiniz, herhangi bir zorlama bulunmuyor tamamen isteğe bağlı. Akvaryumun en etkileyici bölümü ise şüphesiz cam tüneli. Üzerinizden geçen köpekbalıkları ile unutulmaz anlar ve güzel fotoğraflar yakalayabilirsiniz. Adres bilgileri “Kocatepe Mah., Paşa Cd 5/5, 34045 Bayrampaşa/İstanbul” olan akvaryum Forum İstanbul alışveriş merkezinin içinde yer almaktadır.

3) Polonezköy Hayvanat Bahçesi

Listemizin üçüncü sırasında ise hayvanat bahçesi kategorimizde ilk tavsiyemiz olan Polonezköy Hayvanat Bahçesi yer alıyor. Yemyeşil doğasındaki kuzularıyla, göllerindeki kuğuları ile kesinlikle çok özel bir alan. Aradığınız her tarafta ilginç hayvanlar, salıncaklar, kahvaltı ve mangal imkanları ise Polonezköy tam size göre. Adres bilgileri; Polonez Mahallesi, 75. Yıl Sok Polonezköy Country Club No:106, 34829 Polonez Köyü, Beykoz, İstanbul’dur.

4) Boğaziçi Hayvanat Bahçesi

Küçük bir hayvanat bahçesi olmasına rağmen çok sayıda ilginç kuş ve yırtıcı hayvanı bir arada görme deneyimini yaşayabilirsiniz. Darıca’da olması itibari ile avrupa yakasında oturan İstanbul’lulara biraz uzak kalsada tecrübe edilebilinecek güzel yerlerden biri olarak listemizde 4. sırada yer alıyor bu lokasyon.

5) Emaar Akvaryum & Sualtı Hayvanat Bahçesi

Hem hayvanat bahçesi hemde akvaryum keyfini bir arada yaşamak istermisiniz? O zaman bu adres tam size göre. Kısa bir parkura sahip olmasının yanı sıra hem ilginç su canlılarını hemde zehirli örümceklere kadar değişik türleri burada bulabilirsiniz. İçeride size yardımcı olan rehberlerde hizmet vermekte.

Written By

Admin

Comments :

    • Author GravatarAuthor Gravatar

      İstanbul akvaryuma gitmiştim çok güzeldi gerçekten. Şimdi digerlerini de merak ettim gitmek lazım en kısa sürede. İstanbulda yaşamanın güzel yönlerinden bazıları bu tarz etkinlik ve tesisler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.